ANDREA MIKYSKOVÁ, IVANA PAVLÍČKOVÁ, PATRIK KRIŠŠÁK: CHOKER


Warning: Undefined variable $content in /home/web/holesovickasachta.cz/www/public/wp-content/plugins/gallery-media/wordpress_gallery.php on line 235

Architektonické řešení výstavy: Ivana Pavlíčková

21. 8.–15. 9. 2018

Výstava Choker spojuje tři mladé umělce – Patrika Kriššáka, Ivanu Pavlíčkovou a Andreu Mikyskovou – a tři různá média – obraz, objekt a video. Témata, která společně̌ řeší, jsou ekologie, technologie a také problém sebevyjádření a existencialismu.

There are five rooms. Four of them are dedicated to the artists separately. In the last one there are all of the mediums placed together to support themselves. They work literally one for another. Artists wanted to highlight the spirit of the time. They’ve chosen the light for this purpose. The light shows us a way, helps us to orientate in a space but it also blinds us and pushes wild animals away from human deeper into the forest. Superficial ecological phenomena are meanwhile recommending people to start controlling their daily consumption through brief shouts at their timelines. (To tighten their belts to put on the chokers.) While my bf told me not to use plastic dishes for the annual grill party, companies like Nestlé continue in their own shady journey… #choker

Patrik Kriššák pokračuje v modernistické tradici a rozvíjí dále její myšlenky. K malbě̌ nepoužívá štětce, ale svou inovativní techniku. Velkoryse řešené kompozice probouzí v divákovi vznešený svět představ.

Talentovaná sochařka Ivana Pavlíčková absolvovala loni katedru volného umění Brně. Věnuje se především sochařství, instalačnímu řešení výstav a 3D vizualizacím.

Andrea Mikysková pracuje s různými médii, pro výstavu připravila působivá videa komentující zejména naši společnost a každodenní nástrahy konzumního kýče.

—————————————————————————————————————————————

Alan je ukrajinský řidič, který vozí zboží z řetězce H&M v Lipsku do H&M v Praze. Neumí anglicky ani německy a svou dodávku si koupil na leasing v Polsku. Zásobování obchodu s oblečením z Číny provádí výhradně po nocích, kdy krajinu z dálnice nelze zahlédnout a tudíž jediným středobodem je čelní sklo dodávky doplněné o pár talismanů a osvěžovač vzduchu. Alan sní o životě v tropických končinách někde u moře. V zimním období si v řidičské kabině přetápí na téměř neúnosné teploty. Obávám se, aby neusnul.